Реальна історія: як почати життя, якщо все втрачено

87н7

«Звуки вибухів перестали бути віддаленими. Кожен наступний наближався дедалі ближче до нашого будинку. Вже нікуди бігти – тільки ховатись у підвал».
Мене звуть Наталя, я переселенка з Сіверодонецька. Хочу розповісти вам свою історію.

«У підвалі звуки були приглушеними. Мій 3-х річний синочок сидів на дерев'яній полиці, поряд з банками з солоними огірками та голосно мовчав ... Чоловік і батько гріли руки над свічкою. «Ось скоро вщухнуть вибухи - ми виберемося звідси», - заспокоювали ми одне одного. Але за всю ніч так і не настав момент затишшя. Ми розуміли, що наш Сіверодонецьк вже не контролюється ніким, і тиша може не настати ніколи.

Найбільше мене лякало те, що нас знайдуть російські солдати та почнуть знущатися з чоловіка батьком і завдадуть лихо моїй дитині. Страх і безвихідь сковували моє тіло.
Ранок! Вибух у будинку! Дерев'яні балки з гуркотом посипалися перед дверима до підвалу. Я зрозуміла, що ми під завалами, і на допомогу ніхто не прийде.
Я невиразно пам'ятаю, як ми  вибивали важкі дерев'яні двері, вибиралися з підвалу і просто бігли по порожньому зруйнованому місту. Іноді, чуючи звуки снаряда, що летить, ми падали на землю, вкриваючи один одного тілами. Нас побачили волонтери, які на бронемашині проїжджали повз.
Хлопці привезли нас до Краматорська. Тут вперше за довгий час ми поїли гарячу їжу, помилися і заснули. Вранці ми поїхали до Дніпра.

Я подумала, що найстрашніше позаду. Але з того часу минуло п'ять місяців, а я досі не можу спати. Моє тіло тремтить від жару або тремтить від холоду. Я розучилася просто спати. Стан безконтрольної паніки не дозволяв мені займатися дитиною, ходити на роботу.

Я звернулася за допомогою до сімейного лікаря і мені прописали 12 видів пігулок, але мій стан лише погіршувався.

Я знайшла у телефонній книзі номер психолога, який ще у Краматорську мені дали волонтери.
Зателефонувала, записалася на консультацію.

Ми всі зараз живемо у відчаю. Якщо ви не справляєтесь самі – не корить себе за це. Просто довіртеся спеціалістам, які допоможуть вам".

Нагадаємо, що усі послуги психолога та психотерапевта у Центрі надаються безплатно.
Кваліфіковані спеціалісти надають допомогу навіть, якщо ви звертаєтесь анонімно. Усі розмови суто конфіденційні.

Зателефонуйте до Центру Психічного Здоров'я та Психосоціального Супроводу за номером телефонів: 066 757 04 15, 098 325 27 42

Центр Психічного Здоров'я та Психосоціального Супроводу в рамках проєкт "Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка потерпілих від конфлікту в Україні в Донецькій та Луганській областях" за сприяння Міністерства закордонних діл Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна - Львів, який реалізує ГО "Підтримка психічного здоров'я - асоціація фахівців у галузі психічного здоров'я".

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter